Askøyværingen / Sport / Sølvjentene slo til igjen

Logg inn:

Navn:
Passord:

Har du et tips?

Alle tips til AV behandles anonymt, men det er viktig for oss å vite hvemdu er, slik at vi eventuelt kan få mer informasjon om saken.Derfor ber vi om at du legger inn navn, e-postadresse og telefonnummer.

 

Tips sportsredaksjonen
*
Ditt navn
*
E-post
*
Telefon
Sølvjentene slo til igjen

Sølvjentene slo til igjen

De møtte knallhard motstand i hver eneste kamp, men kjempet med nebb og klør frem til finalen. Der ble det imidlertid stopp for AHKs lovende jenter 13-lag.

Publisert 02.01.12 15:27
Endret 09.01.12 15:35

AHK stilte i med flere lag i Bergen Håndballklubbs tradisjonsrike juleturnering i Haukelandshallen. Men det var et lag som utmerket seg spesielt med positive fortegn. Jenter 13-laget spilte seg nemlig helt frem til finalen.

– Jeg må først og fremst berømme jentene for en herlig innsats i turneringen. De stod på og kjempet til siste slutt. Men i finalen merket vi hva som stod på spill. Da spilte nok nervene oss et lite puss, sier lagleder Catharina Heinrich.

Jentene slo blant annet sterke lag som Bønes og Kringlebotn på vei til finalen. I turneringens siste kamp var det Fyllingsdalen som trakk det lengste strået. Motstanderen vant til slutt 7-4.

– Vi var spesielt fornøyd med å slå Bønes på vei mot finalen. Det var nemlig det laget vi tapte for da vi spilte finale på Stord i sommer. Kringlebotn er også et hardtsatsende lag, så ingen skal i hvert fall komme å si at vi ikke hadde en tøff vei til finalen, sier Heinrich.

Kusine mot kusine
I finalen fikk man også se en kamp i kampen. Kusinene Viktoria Berg Sture og Hanna Sture var nemlig midtbacker og sentrale spillere på hvert sitt lag. Førstnevnte for Fyllingsdalen – og sistnevnte for AHK.

– Det ble en artig kamp i kampen. Begge er svært gode og sentrale spillere for hvert sitt lag. Viktoria Berg Sture ble kåret til finalens beste spiller for Fyllingsdalen, men Hanna var ikke langt bak, sier Heinrich.

Treningsvillig gjeng
Hun trekker frem jentenes pågangsmot som en viktig del av jentenes suksess på banen.

– Nå har vi vært i finalen i to store og krevende turneringer i løpet av et halvt år. Det er et resultat av jentenes treningsiver og pågangsmot. Vi har nesten ikke fravær på treningene. Det lover godt for fremtiden, sier hun.

For selv om finalen ikke gikk helt som ønsket, mener AHK-treneren kampen var en viktig erfaring for jentene.

– Vi fikk nok engang merke hvordan det er å spille finale. Det ble en litt annerledes kamp, hvor presset var litt større enn hva jentene er vant med. Det var masse folk, både kjente og ukjente på tribunen, og det tok nok jentene litt på sengen. Men vi tar det som god trening. Neste finale skal vi vinne, sier Heinrich.

 

Del artikkelen

Tips en venn




100 mill. snart i havn

100 mill. snart i havn

– Foreløpig er det snakk om en intensjonsavtale, men vi håper å kunne signere den endelige kontrakten i løpet av få uker.

    Kva skal vegen heita?

    Kva skal vegen heita?

    Både i Skiftesvik og på Tveit er det innbyggjarar som ventar på ei endeleg avklaring i spørsmålet om kva veg dei bur i.

      Nå ser Jeanette fremover

      Nå ser Jeanette fremover

      Drøye to måneder etter at håndballkarrieren til Jeanett Haga Holgersen (22) ble satt på vent, er hun allerede tilbake i trening, klar for å kjempe seg tilbake på parketten.

        På tur med «kaptein» Virkesdal

        På tur med «kaptein» Virkesdal

        – Dette er så interessant å se. Hvor mange hus er kommet til? Hvordan ser bygdene våre ut fra denne siden?

          Ingen ny «Ta sjansen»

          Ingen ny «Ta sjansen»

          Fjorårets publikumssuksess under Strusshamnfestivalen til tross, det blir ingen gjentakelse i år.

            Først ute med internasjonalt båtbevis

            Først ute med internasjonalt båtbevis

            Fra i år av kan du ikke lenger dra på ferie til utlandet i fritidsbåt med et vanlig båtførerbevis. En båtskole fra Askøy tilbyr nå et godkjent internasjonalt båtførerbevis, som en av de første i Norge.

              Siste kortnytt

              Mest tipset

              Eldre artikler

              Siste kortnytt

              Askøyværingen, AV-bygget,
              Postboks 4, 5321 Kleppestø

              Ansvarlig redaktør: Stig Erik Elliott

              Utviklet i KeyPublisher, et Keyteq AS©2006 produkt